تبلیغات
اسلام آباد امروز

اسلام آباد امروز
ارزش عمیق هر کسی به اندازه حرفهایی است که برای نگفتن دارد
نویسندگان
مرثیه ای برای شهرم و سخنی با آنان که باید بشنوند

خبر آمد که شورای محترم نگهبان، انتخابات حوزه اسلام آباد را تأیید کرد. امری که بی شک با فشارهای جریان های خاص قدرت و روابط پشت پرده محقق گردیده است. این تأیید اگرچه به معنای امضای پایان اسلام آباد برای 4 سال آینده بود، اما حداقل یک حسن داشت و آن هم رو کردن ماهیت کذاب بسیاری از دشمنان فرزند لایق کلهر بود که با بی شرمی تمام، رد صلاحیت حمید صیدمحمدی توسط شورای نگهبان را به دکتر فلاحت پیشه نسبت دادند در حالیکه خود می دانستند واقعیت چیست و به مردم دروغ می گفتند. باید از اینان پرسید که اگر دکتر فلاحت پیشه می توانست هرکسی را رد یا تأیید صلاحیت نماید پس چرا با اینهمه سند تقلب و خرید رأی و تبانی و ... نتوانست حق خود و مردمش را بگیرد و از نشستن ناحق دیگری بر کرسی مجلس جلوگیری نماید؟

دکتر فلاحت پیشه

اما شورای محترم نگهبان باید بداند که تأیید انتخابات اسلام آباد با آنهمه تقلب و تزویر و معامله، ره آوردی جز یأس و ناامیدی و بی اعتمادی مردمی را برای این شهرستان به ارمغان نخواهد داشت. و مطمئنا صلاح مردم ولایتمدار و علاقمند راستین به نظام مقدس جمهوری اسلامی اسلام آباد غرب در این تصمیم لحاظ نگردیده است.

انتخابات این حوزه تأیید شد اما سخن تمام نشده است و لازم می نماید تا با برخی افراد حقیقی و حقوقی که در تراژدی این حوزه درگیر بودند، چند کلامی سخن بگوییم که حق آن است به نمایندگی از این همه انسان غم زدهء اسلام آبادی، با برخی اتمام حجت و به برخی تنذیر دهیم:

1. محصولی و مشایی و افراطیون استان: محصولی و مشایی و و تمام کسانی که از سوی دولت در انتخابات اخیر دخالت و اعمال نظر کردند و از آنجمله 3 میلیارد را در حوزه اسلام آباد هزینه کردند، همچنین وابستگان به آیت الله مصباح(که بعلاوه در تأیید این انتخابات نقش اساسی داشتند) و به همچنین تندروان استان خودمان: بدانید که اقدامات شما نه فلاحت پیشه که ضربه به اسلام آباد، استان کرمانشاه و بلکه کل ایران بود و شما در پیشگاه خداوندی در مقابل اقدامات خود مسوول هستید.

2. نماینده ای که بیش از همه مسوول است: هر انسانی که خود را مسلمان و مسوول می داند، باید بداند که تقبل مسوولیتی که فراتر از توان او باشد، قطعا کراهت دارد و پر کردن جایگاه کسی که دهها برابر میتواند موثرتر باشد، پیامد وجدانی و اخروی دارد. امیدواریم بعد از 4 سال یک "اشی مشی" دیگر در این شهر نداشته باشیم.
 "من" نوعی وقتی میدانم که دکتر فلاحت پیشه بسیار از من کارآمدتر است، خود من اخلاقا نباید وارد عرصه رقابت با ایشان شوم و این وظیفه اخلاقی و وجدانی است که متأسفانه برای ما انسانهای ماشینی شده قرن 21  به یک طنز می ماند.
نماینده محترم باید بداند تمام 10 هزار نفری که دکتر فلاحت پیشه وعده اشتغال ایشان را داد و نه همه آنها بلکه حتی یک نفر از ایشان که میتوانست اشتغال یابد و درآمدی برای خانواده خود بیاورد، اگر با نمایندگی شما از آن عاجز گردد و خدای ناخواسته، خود و خانواده اش در فساد و اشتباهی بیفتند، قطعا مسوولیت آن با شما و تمام کسانی است که این فرجام را برای این فرد و این شهر رقم زده اند.

نکته دیگر آنکه نماینده اسلام آباد باید بداند که اگرچه با رأی سیدنصرالدین به مجلس رفته اما نماینده او نیست و از این پس نماینده 150 هزار اسلام آبادی است که اگر کمترین حق آنها ضایع شود، هرگز گناهشان از پرونده شما پاک نمی گردد.

3.سیدنصرالدین حیدری: شما علیرغم علم به اینکه مردم اسلام آباد کسی دیگر را میخواهند، با استفاده از احساسات مذهبی و بسیج مردم خود، وعده به تعدادی انسان ضعیف النفس برای انتخابات آینده و جداکردن آنها از برادران کلهر و اسلام آبادی خود و انتخاب فردی که انتخاب توده مردم نبود، با مردم اسلام آباد معامله خوبی نداشتید.
 بی شک اگر حتی منافع مردم خود را درنظر می گرفتید هرگز نباید این کار را می کردید. شما بای همه اسلام آباد محترم و عزیز بودید اما... اگرچه می دانیم که مشاورین بد و محاسبات نادرست از رأی 60 هزار نفری(که بعضی شما را به آن مطمئن نمودند) نقش اصلی را در این عملکرد شما داشت، اما حتما خود نیز می دانید که برای همیشه راه خود را از مردم اسلام آباد جدا کردید و بالغ بر 80 هزار اسلام آبادی، از این پس به کسی رأی خواهند داد که گزینه شما نباشد.
 تفرقه میان شیعه و اهل حق و تقابل گهواره با اسلام آباد، واقعیتی است که متأسفانه از سوی شما کلید خورد. پیروزی در یک دوره انتخابات نمایندگی یقینا ارزش این نوع عملکرد و نتیجه را نداشت.


4.ائتلاف کذایی کلهر و کسانی که به خالدی بد کردند: کلهرهایی که یک کلهر را از مجلس گرفتند، چه جوابی برای آیندگان خواهند داشت خدا می داند! ائتلاف کلهری که نتیجه اش حذف فرزند کلهر می شود، چه بد ائتلافی بوده است.
نخبگان عزیز! این روزها هم زود می گذرد و ضربه ای که به ما و نام نیک ایل ما زدید را آیندگان برشما نخواهند بخشید. برخی از شما که با دکتر لطیف هم همین معامله را کردید حتما می دانید که زمان خیلی زود می گذرد.
 ضمن آنکه مردم اسلام آباد نیک میدانند که حسادت و غرض ورزی داریوش کیانی، حمید صیدمحمدی، عبدالرضارستمی و برادرش، دو رویی محمد صیدمحمدی و برادرش، و لجاجت افرادی مانند توسلی زاده و مرادی و ... هرگز تمام خالدی نیست و وقتی دکتر فلاحت پیشه 50 درصد آراء اسلام آباد را کسب نموده یعنی اکثریت خالدی هم با ایشان بوده است. اما بدتر از این افراد، کسانی بودند که بازیچه قرار گرفتند و الان دم از پشیمانی می زنند. در میان نزدیکان خود بنده هم کسانی از ایشان دیده می شود اما اینان باید بدانند که گناهی که بنام خالدی و کلهر مرتکب شده اند با هیچ کس دیگری قابل قیاس نیست و تمام ضرباتی به کلهر وارد شده و وارد خواهد شد برگرده ایشان است.

عزیزان با خالدی بد کردید، با نام خالدی بد کردید...

5. فرماندار محترم: جناب آقای فرماندار شما مطمئنا در تحلیل هایتان صواب نرفتید.شما با انتخاب هیأت اجرایی مغرض با دکتر فلاحت پیشه و ... و شما به عنوان کسی که اولین تأیید کننده انتخابات بودید، اولین کسی خواهید بود که در سیبل آقایان قرار میگیرید (که مدعیان فرمانداری دست به کار شده اند).
جناب آقای فرماندار اینکه شما اولین نفری باشید که از سلامت انتخابات سخن بگویید، جدا از مسولیتی که از نظر اخلاقی برایتان به همراه خواهد داشت، از نظر آینده شغلی برای شما و برادرتان مثبت نخواهد بود.جناب آقای فرماندار باور کنید موضع گیری شما از مهمترین عوامل ضایع شدن حق مردم اسلام آباد بود.


6. امام جمعه محترم: اینکه حدود 4 سال دفتر شما سنگر مخالفان دکتر فلاحت پیشه باشد و مرکز ضربه زدن به این نماینده خدمتگذار و ولایتمدار باشد، را در نظر نمی گیریم اما حاج آقا شما نماینده ولایت شیعی در این منطقه هستید که با ورود همه جانبه در انتخابات اخیر و مثلا ارسال عضو دفترتان با یک قرآن به درب منازل مردم شیان، در راستای اجرای منویات و سربلندی رهبر فرقه ای غیر شیعه قدم گذاشتید و در خاکریز اول اجرای منویات دیگران قرار گرفتید.
بهتر است بدانید همان جور که فرد منتخب، روز شنبه(حوالی ظهر فردای انتخابات) خدمت شما آمد و شما توصیه هایتان را به ایشان گفتید، ایشان دو روز بعد و پس از بازگشت سید نصرالدین حیدری، با هدیه بردن یک گاو نر، خدمت آقا رفته و هر آنچه شما رشته بودید در آنجا پنبه می شود. بهتر است بدانید آسید بطور ضمنی از نقش شما گلایه می کند و به ایشان یادآوری میکند که به یاد داشته باشد که چه کسی وی را به مجلس فرستاده است.
 همین قدر بگوییم که این نماینده، نماینده شما نخواهد بود و در این میان تنها نتیجهء باقی مانده شکست شیعه بود که در این دوره، برخی عرصه انتخابات را به عرصه جنگ دین برعلیه آن تبدیل کردند.
حاج آقا شما به کسی ضربه زدید که به امام رضا(ع) پناه برده بود.

7.شورای شهر: شورایی که باید حلقه اتصال نظام به مردم باشد و نقش معتمد مردم را بازی نماید اما تنها چیزی که مد نظر نداشته و ندارد، خواست مردم شهر و دغدغه ایشان است. شورایی که اگر ارزیابی درستی از عملکردش صورت گیرد، مشخص خواهد شد چه لطمه ای به این شهر زده است.
در این شورا کسی وجود دارد که در تمام سال به تعداد انگشتان هم در جلسات شورا شرکت نمیکند و حق جلسه میلیونی میگیرد. همین فرد دکتر فلاحت پیشه را دعوت می کند و فی البداهه دست روی قرآن میگذارد و قسم میخورد(کاری که دکتر فلاحت پیشه از آن کراهت دارد) اما همین فرد، کرد آنچه نباید می کرد و یا جناب حاج جاسم میرزایی که به اندازه دو دنیا مدیون دکتر بود و ...

البته شورایی که تصمیم گیرنده و فرد اول و آخرش شخصی به نام رزم دیده است، بیش از این نباید از آن توقع داشت. رزم دیده ای که مشاور عالی و پیک سید نصرالدین است و همزمان همین نقش مشاورت عالی را برای صیدمحمدی و جلیلیان ایفا میکند و البته که شریک کاری و مالی داریوش کیانی نیز هست و همگان ریش خود را به قیچی او می سپارند....
عضو شورایی که گاه ساعت ها به دنبال نماینده راه می افتد برای یک کباب خوردن، هرگز نمی تواند نماینده مردم اسلام آباد باشد و ایشان و دیگر همکاران باید بدانند که در انتخابات شورا، دیگر هلی بورن و فتوای مذهبی نقشی نخواهد داشت و فقط مردم اسلام آباد هستند و انتخابشان... شورایی که به غیر از یک نفر جملگی در مقابل قاطبه مردم ایستادند، باید بدانند که مردم بخاطر زخمی که از ایشان خوردند، دیگر اجازه نمیدهند که یک فروشنده نخود و یا فردی هزار چهره، نماینده آنها باشد.

8. و اما در پایان؛ ابتدا خسته نباشید به شیرمرد کلهر؛ جناب دکتر فلاحت پیشه و خسته نباشید به تمام زحمات 8 ساله ایشان.
جناب دکتر مردم اسلام آباد هرگز شما را فراموش نمی کنند و اگرچه فقط 40 هزار رأی در صندوق ها به نام شما ثبت گردید اما آینده ثابت خواهد کرد که 80 هزار نفر هم درد شما هستند. ضمنا در پیروزی واقعی شما در کارزار اخیر همین بس؛ که با این همه هجمه و نامردی بازهم افزایش رأی چشمگیری نسبت به دوره گذشته داشتید و یک سوم حوزه انتخابیه و قریب به 50 درصد مردم اسلام آباد به شما آری گفتند.

و اما خسته نباشید و دست مریزاد به مردم اسلام آباد و تمام کسانی که با جان و دل تلاش کردند. تبریک به شعر و شعور مردم ولایتمدار و انقلابی اسلام آباد که نشان دادند که چگونه خادمین خود و نظام را تشخیص می دهند و اگر نبود 3 میلیارد پول ...، جنگ دین برخی بر علیه ایشان، هلی بورن 20 هزار نفره از خارج حوزه و دهها مولفه دیگر، الان جشن نمایندگی نماینده خود را می گرفتند. اتفاقی که برای منتخب غیر خودی این مردم نیفتاد و سکوت شهر حتی توسط بوق چند ماشین هم شکسته نشد.
عزیزان همشهری، همگان ماتم این روزهای اسلام آباد را به عینه لمس کرده اند و پیام دردمندانه شما را دریافت کرده اند. برای من و شما نگرانی نیست، به زودی فرصت مجدد بدست خواهد آمد.

تشکر ویژه از سید فرزاد افضلی و سیدمختار و مردم مستقل و بینای کرند و همچنین دست مریزاد به برادران اهل سنت ریجاب و بالاخره خسته نباشید و خداقوت به تمام نخبگان و مدیرانی که با احساس وظیفه انسانی و اسلامی و انقلابی چه در انتخابات و چه در خدمت رسانی به مردم انجام وظیفه نموده اند و خصوصا تقدیر و سپاس از برادران گمنام و سرباز امام زمان و خسته نباشید به نیروی محترم انتظامی.

و اما:
در پایان با تقدیر و سپاس ویژه از تمام کسانی که در این مدت با ارسال نظر و رجوع به وبلاگ ما، به یاریمان شتافتند، بدینوسیله مراتب شرمساری خود را خدمتشان اعلام می داریم که این آخرین یاداشت ما بود که در اعتراض به تأیید ناصواب انتخابات اسلام آباد، دیگر قصد نوشتن نداریم.
 این نوشته نه فقط مرثیه ای بر امروز اسلام آباد، که مرثیه ای بر اسلام آباد امروز هم بود و متأسفانه دیگر نه حس نوشتن داریم و نه انگیزه ای. اگرچه شما را هرگز تنها نخواهیم گذاشت و اگر عمری باقی باشد، پس از کنار رفتن غبار فتنه از سر این شهر و شاید تجدید قوای خود، بازهم خدمت خواهیم رسید.


یا علی مددطبقه بندی: انتخابات، اسلام آباد غرب،
[ شنبه بیست و هفتم اسفند 1390 ] [ 08:13 ق.ظ ] [ صفری ]

درباره وبلاگ

این وبلاگ ، پایگاه خبری شهرستان اسلام آباد غرب بوده که درعین اولویت دادن به مسائل شهرستان ، به مسائل استانی و ملی نیز خواهد پرداخت