تبلیغات
اسلام آباد امروز

اسلام آباد امروز
ارزش عمیق هر کسی به اندازه حرفهایی است که برای نگفتن دارد
نویسندگان
مطلب ذیل را یکی از کاربران برای ما فرستاده و خواندن آن را به تمام اسلام آبادی هایی که ذره ای نگران آینده خود و شهرشان هستند، توصیه مینماییم. بخصوص از مردم با غیرت کلهر و خاصه خالدی درخواست داریم که کمی در محتوای نوشته ها تعمق نمایند. برای ما که عبرت آموز بود.

http://www.nasimonline.ir/Images/News/Smal_Pic/15-6-1390/IMAGE634509229493489134.jpg
دیروز بعد ازظهر، نشست انتخاباتی جناب دکتر فلاحت پیشه با عنوان "افشای یک توطئه" برگزار و در استقبالی غیر قابل پیش بینی، قریب به 20 الی 25 هزار نفر از هواداران این چهره محبوب اسلام آبادی گرد هم آمدند تا به سخنان ایشان گوش فرا داده و از ماهیت توطئه و افراد دخیل در آن، آگاهی یابند.

 در سخنرانی جناب دکتر فلاحت پیشه اگرچه این توطئه و توطئه گران به خوبی واکاوی شدند، لیکن ایشان به جهت اخلاقمندی خاص خود، از ذکر نام افراد و اشاره صریح به ایشان خودداری نمودند. لیکن هر کسی که تا حدودی به فضای سیاسی استان و اسلام آباد آگاهی داشته باشد، می داند که در پس پرده توطئه در اسلام آباد، سه فرد و جریان متفاوت، چه نقشی دارند.


اولین ضلع و در واقع آغاز گر این توطئه، جریانی است در کرمانشاه که به جریان افراطی استان معروف است و شاخص های آن افرادی چون محمد کرمی راد، بهروز همتی، شیخ حسینی مقدم و ... هستند که با هرکس و هر چیزی غیر خودشان، سر جنگ و ناسازگاری دارند. بخصوص اگر این فرد، دارای موقعیت یا جایگاه مناسبی نیز به شمار آید؛ خواه حاج طالبی از برادران حزب الله، خواه استاندار ، خواه آیت الله ممدوحی و خواه نماینده شاخص استان کرمانشاه یعنی جناب دکتر حشمت الله فلاحت پیشه باشد.

کیست که از جنگ 8 ساله این جریان افراطی برعلیه نماینده شایسته اسلام آباد بی خبر باشد. کیست که نداند اعوان و انصار اسلام آبادی این جریان تمامیت خواه و افراطی در اسلام آباد با جناب دکتر فلاحت پیشه چه ها که نکرده اند؟ و حتی در انتخابات دوره گذشته اسلام آباد، برای ابطال انتخابات تا کجاها که پیش نرفتند!؟

کار وقتی بیشتر بیخ پیدا کرد که فرد شاخص این جریان یعنی سردار محمد کرمی راد به مجلس راه یافته و دکتر حشمت الله فلاحت پیشه به مهمترین سد پیش روی وی و جریانش برای تملک کرمانشاه مبدل میگردد. دعوای این دو تا جایی پیش رفت که دکتر فلاحت پیشه با یک رأی افزونتر، نماینده مجمع استان در فراکسیون اصولگرایان شد و در نهایت(همآورد طلبی و رفتارهای ضد استان کرمی راد) موجب اخراج وی از مجمع نمایندگان استان گردید.

از گفته های ذیل دکتر فلاحت پیشه چه برداشتی می توان داشت؟
"شروع توطئه ای که شما آن را خنثی نمودید هم اینچنین بود که برخی از افراد در سطح استان که در رقابت با بنده ناکام بودند، همان کسانی که در تکرار موفقیت های فرزند شما در دوران نمایندگی ناکام بودند، اینها برای بنده توطئه درست کردند. "اگر تو بی فروغی، گناه ستاره چیست که می درخشد؟"

اضافه کنید، وقتی دکتر فلاحت پیشه از نماینده ای نام می برد که برای خروج کارخانه شیشه اسلام آباد از استان تلاش می نماید و همچنین نماینده ای که برعلیه ایشان در کمیسیون اصل 90 و ... پرونده درست میکند، آیا غیر از محمد کرمی راد، کسی دیگر میتواند باشد؟

نکته دیگر آنکه محمد کرمی راد از اوائل تابستان امسال، برنامه انتخابات آینده اسلام آباد و شکست دادن دکتر فلاحت پیشه را در صدر برنامه های خود قرار داده و حداقل 5 جلسه انتخاباتی عیان را در اسلام آباد برگزار نموده و با بسیاری از چهره های اسلام آبادی برای کاندیداتوری، رایزنی نمود. از آنجمله یکی از نامزدهای فعلی این حوزه است که با وعده های کرمی راد وارد عرصه گردیده و فقط هم به تخریب دکتر فلاحت پیشه می پردازد. این کاندیدا در اواسط یکی از ماه های تابستان، در حضور 15 نفر از افراد تندروی اسلام آبادی و در یکی از مساجد با کرمی راد، دیداری داشته و از آن روز رسما فعالیت انتخاباتی خود را آغاز نموده است. این نامزد، علیرغم شانس اندک پیروزی، کماکان تبلیغات خود را با محور حمله به دکتر فلاحت پیشه، به جد دنیال میکند.

اما ضلع دوم از این توطئه، شخص معروف د.ک است که از وقتی دکتر فلاحت پیشه در حضور رئیس جمهور اعلام نمود که: به داد شهرداری اسلام آباد برسید، کدورت وی آغاز گردید اما دو عامل مهم، باعث شد تا نسبت به نماینده مردمی و خدوم اسلام آباد از کدورت گذشته و به دشمنی و کینه ورزی برسد. اولا: پیگیری دکتر فلاحت پیشه همسو با سازمان بازرسی کل کشور در خصوص سوء مدیریت در مبلغ 5 میلیارد تومان بودجه مصرفی در اداره ... اسلام آباد. که تخلف مذکور عمدتا به دوران مدیریت این فرد مربوط بوده و با خوش شانسی ایشان، به وقایع انتخایات 88 منتهی گردیده و دیگر دنبال نشد. و ثانیا: ارتباط نزدیک و همبستگی آقای د.ک با س.ن.ح

نکته جالب، راه اندازی ائتلاف کلهر و در واقع بسیج بخشی از ایل خالدی با دامن زدن به دشمنی های جاهلی دهها سال پیش مابین ایلی میان خالدی و سیاسیاه بود و متأسفانه در این میان کسی از خود نپرسید که دلیل واقعی تمام این اقدامات جناب د.ک چیست؟ و دوستان خالدی هرگز نرفتند پشت ماجرا را ببینند که چه تبانی هایی در آنجا صورت گرفته است.

در خصوص انگیزه های حقیقی جناب د.ک همین بس که پریشب در جمع مردم علیرضاوندی( که در واقع تعدادی از مردم خالدی و غیر خالدی وابسته به این فرد بوده و برخی افراد مستقل خالدی مانند بنده هم حاضر بودیم) به صراحت اعلام نمود که: سیاسیاه دشمن است و باید بر زمینش بزنیم. و ضمنا در افاده ای دیگر فرمود: تنها مهم برای من فقط زمین زدن فلاحت پیشه است. که البته در آنجا یکی از فرهنگیان عزیز به نام آقای حسینی بلند شده و جواب او را داد از جمله خطاب به د.ک گفت: سگ درب خانه فلاحت پیشه به... شرف دارد.
اما نکته اینجاست که ما مسلمان و شیعه هستیم و  روایت مصرح داریم که میگوید: "المومن کیس" علیرغم این، معلوم نیست که برخی عزیزان چگونه ساده لوحانه ابزار دست د.ک شده اند.


البته جریان ائتلاف کذایی کلهر، فرد محوری دیگری هم به نام آقای ح.ص دارد که همه بزرگان خالدی از نامردی های وی و منسوبانش در حق دکتر لطیف صفری به خوبی آگاهند و ...

اما مناسبات دو حلقه ضد فلاحت پیشه فوق، چگونه شکل گرفت؟ ظاهرا وقتی که جریان تندروی استان و خصوصا آقای کرمی راد، از ماجرای د.ک و دیگران مطلع می گردد، به خوبی با ابشان ارتباط برقرار نموده و متفقین ضد فلاحت پیشه را ایجاد مینمایند. شاید اینها همان کسانی باشند که دکتر فلاحت پیشه به برنامه سه گانه آنها اشاره کرد. اولا حذف دکتر فلاحت پیشه، ثانیا جلوگیری از خدمات دکتر فلاحت پیشه در اسلام آباد و ثالثا ایجاد تفرقه میان کلهر.

و اما ضلع سوم مثلث تخریب و حذف دکتر فلاحت پیشه، جناب س.ن.ح است که از روابط نزدیک د.ک و خانواده، با ایشان تقریبا همه اطلاع دارند. اما نکته مهمی که شاید اکثر مردم اسلام آباد از آن بی طلاع باشند، این است که آقای د.ک مدتها قبل از ثبت نام برای انتخابات، به دستبوسی ایشان مشرف میشود و در آنجا توافق میگردد چنانچه د.ک خود در انتخابات حضور داشت، از وی حمایت میشود ولی اگر چنانچه به هردلیلی حاضر نبود، باید از هرگزینه ای که جناب س.ن.ح معرفی نمود، حمایت کرده و رأی ایل خالدی را نیز هماهنگ نماید. در مقابل قرار بر این میشود که در دوره آینده جناب س.ن.ح متقابلا از گزینه اینان حمایت کند. که این خواسته حتی در ملاقات شیرزاد خان هم به اطلاع رسانده می شود.
حال بد نیست همه مردم اسلام آباد بدانند تا کی بر سر اینده ایشان معامله شده است. در واقع تقدیر این شهرستان و دالاهو برای 8 سال اینده توسط برخی در جلسات شبانه رقم خورده است.


یک یادآوری در همین جا لازم است که؛ آقای ع.ج با ساپورت و توصیه کرمی راد به عنوان نامزد جبهه پایداری (جریان مصباحیه و افراطیون اصولگرا) معرفی می گردد.

در خصوص چرایی دشمنی س.ن.ح با دکتر فلاحت پیشه، از توضیح بیشتر معذوریم(به دلیل موقعیت خاص جناب س.ن.ح قصد توضیح بیشتری نداریم که خدای ناخواسته تلقی توهین به یک جماعت از مرم نباشد) فقط همینقدر اشاره میشود که ایشان، بر عکس دو ضلع دیگر، از سر کینه با دکتر فلاحت پیشه درگیر نشده بلکه شاید هرکس دیگر هم جای وی بود همین کار را میکرد. وقتی رقیب دکتر فلاحت پیشه، هر روز به دستبوسی می رود و بی چون و چرا در خدمتگذاری حاضر است، چرا باید از کسی حمایت نمود که اولویت برای وی مردم عادی است و به اینگونه مناسبات تن نمی دهد.
 شاید اشاره دیروز دکتر فلاحت پیشه به اینکه قبلا به من گفتند اگر هوای چند نفر را داشته باشی برای همیشه نماینده هستید، بی ارتباط به گفته های ما نباشد.


به هر حال، تقابل امثال کرمی راد و د.ک با دکتر فلاحت پیشه، به هر شکل دارای توجیحاتی بوده و به عنوان رفتار دشمنانه یا مغرضانه قابل توجیه است، اما سوال مهم در خصوص برخی دوستان ما در ایل خالدی است که چگونه و با چه دلیل و منطقی وارد این بازی مهندسی شده گردیده اند؟ مگر نه اینکه همه شما به نام ائتلاف کلهر دور هم گرد آمدید؟ حالا چگونه است که برادران کلهر خود را که در صحنه حاضرند را رها میکنید و از یک زنگنه حمایت میکنید؟ آیا فکر میکنید خدای ناخواسته همه ملت کر هستند و یا بلانسبت، حافظه شان را از دست داده اند. عزیزان جان! هنوز از شعارهای معروف کلهر-کلهر شما حتی یکماه هم نگذشته است.

و اما سخن پایانی ما با همشهریان اسلام آبادی و خصوصا کلهر؛
عزیزان بیایید و برای پرهیز از افسوس های احتمالی فرداها، به اندازه سر سوزنی وجدان و انصاف خود را قاضی کرده و یکبار دیگر، تمام وقایع را موشکافانه برسی نمایید. بترسید از روزی که برای فهمیدن واقعیت و بازگشت، دیگر دیر شده باشد.


بیایید وجدانا با خود بیندیشید که اسلام آباد را با چه قیمتی می خواهید قربانی کنید و چگونه میخواهید با اجداد کلهر خود رودررو شوید؟طبقه بندی: انتخابات، اسلام آباد غرب،
[ سه شنبه نهم اسفند 1390 ] [ 10:50 ق.ظ ] [ صفری ]

درباره وبلاگ

این وبلاگ ، پایگاه خبری شهرستان اسلام آباد غرب بوده که درعین اولویت دادن به مسائل شهرستان ، به مسائل استانی و ملی نیز خواهد پرداخت