تبلیغات
اسلام آباد امروز

اسلام آباد امروز
ارزش عمیق هر کسی به اندازه حرفهایی است که برای نگفتن دارد
نویسندگان

مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: روستای هرسم با داشتن جاذبه‌های متعدد گردشگری، جایگاه ویژه‌ای در استان کرمانشاه دارد.

http://kermanshah.isna.ir//Files/News/Image/139011/14301t.jpg

شهلا جواهری در گفت‌وگو با خبرنگار بخش گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در کرمانشاه، در این‌باره اظهار كرد: روستای هرسم از توابع بخش حمیل شهرستان اسلام‌آباد غرب در استان کرمانشاه، در فاصله‌ی 15 کیلومتری شهر حمیل، 35 کیلومتری شهر اسلام‌آباد غرب و 90 کیلومتری کرمانشاه واقع شده است.

او ادامه داد: این روستا از شمال شرق به کوه سراب و از شرق به کوه پنجه بانه محدود می‌شود، روستای سراب هرسم در محدوده‌ی کوهستانی استقرار یافته، آب‌وهوای آن معتدل و خشک است. این روستا یکی از روستاهای قدیمی استان کرمانشاه است که تاریخ بنای آن دوره‌ی صفوی است. هرسم روستایی کوهپایه‌یی با بافت مسکونی متمرکز است.

وی بیان كرد: سراب هرسم داخل روستا قرار گرفته و نهرهای منشعب از آن، مزارع روستا و نواحی جلالوند و تالاندشت را مشروب می‌كند و از حاشیه‌ی آن به‌عنوان تفرجگاه روستایی استفاده می‌شود.

جواهری گفت: روستای هرسم یکی از 14 روستای هدف گردشگری استان کرمانشاه است که در ایام مختلف سال پذیرای گردشگران بسیاری نیز است. همچنین این روستا به‌دلیل کوچ عشایر در شش‌ماه از سال در نزدیک سراب، پتانسیل لازم را برای توسعه‌ی گردشگری عشایری دارد.
طبقه بندی: اسلام آباد غرب،
[ یکشنبه سی ام بهمن 1390 ] [ 04:22 ب.ظ ] [ صفری ]

درباره وبلاگ

این وبلاگ ، پایگاه خبری شهرستان اسلام آباد غرب بوده که درعین اولویت دادن به مسائل شهرستان ، به مسائل استانی و ملی نیز خواهد پرداخت