تبلیغات
اسلام آباد امروز

اسلام آباد امروز
ارزش عمیق هر کسی به اندازه حرفهایی است که برای نگفتن دارد
نویسندگان

همایشی بی سابقه در تاریخ اسلام آباد

گزارش مشروح اندیشه اسلام آباد از نشست حمایتی اقشار فرهنگی از دکتر فلاحت پیشه

http://etedaal.ir/UserUpload/Image/22(13).jpg

دیروز بعد الظهر و در ساعت 16، نشستی در حمایت از دکتر حشمت الله فلاحت پیشه در محل تالار امام رضا برگزار گردید که شاید مصداق آن را دیگر کمتر شاهد باشیم.

این نشست که به دعوت برخی از فعالان فرهنگی اسلام آباد صورت گرفته بود، همه آمده بودند؛از معلم و مدرس تا دانشجو و معلم و.... همه آمده بودند؛از راههای دور و نزدیک، از اسلام آباد و کرند و گهواره تا شهرهای همجوار....

دیروز نشستی برگزار گردید که در تاریخ این خطه کم سابقه بود و نگارنده آن را آغاز موج مردمی حمایت از دکتر فلاحت پیشه میداند.

صاحب این قلم، علیرغم تجربه و مشاهدات بسیار از نشست ها و میتینگ های انتخاباتی و سیاسی، به واقع چنین حضور گسترده ای را کمتر به یاد می آورد. شاید موارد مشابه آن را در انتخابات های ریاست جمهوری بتواند مثال بزند؛ آن هم در شهرهای بزرگ.

مدیریت اندیشه اسلام آباد که دیروز برای دومین بار در اجتماعات حمایتی دکتر فلاحت پیشه حضور می یافت، حقیقتا صحنه هایی را دید که از توصیف جزئیات آن خود را قاصر میداند. نگارنده که در ساعت 15/55 به درب تالار امام رضا رسید، با سیل جمعیتی مواجه گردید که تا وسط خیابان را به تصرف خود درآورده بودند. اگر چه همین خیل جمعیت مستقر در بیرون تالار نیز در بدو امر موجب تعجب بود، اما گمان بر این رفت که احتمالا تالار هنوز باز نشده و جمعیت پشت در مانده اند اما وقتی نزدیک شده و پرس و جو گردید، اطلاع حاصل گردید که تالار پر بوده و دیگر برای این جمعیت عظیم جایی نمانده است...

به هر حال خود را به داخل تالار رساندیم و صحنه هایی باور نکردنی را به عینه دیدیم. نکته جالب این جا بود که کثرت حاضرین در داخل نیز به حدی بود که تریبون سخنرانی و محل استقرار جایگاه در میان ازدحام جمعیت اطراف آن گم اصلا مشخص نبوده و تنها این آغاز تلاوت قرآن بود که ما را متوجه محل استقرار تریبون و جایگاه نمود.

یادآور میشود که مراسم مذکور، حاشیه های خواندنی بسیاری داشته که انشالله در چند سلسله یاداشت، حواشی و متن آن به اطلاع میرسد. اما پیشاپیش از کاربران عزیز پوزش میخواهد که تمام آنچه توسط سخنرانان گفته شد را نتوانسته یاداشت نماید، به خصوص سخنران اول مراسم که تا پیدا گوشه ای را جهت یاداشت برداری پیدا نمودیم، متأسفانه صحبت های ایشان را از دست دادیم.

چنانکه اشاره شد، از مهمترین نکات نشست دیروز، استقبال و حضور نخبگان شهرهای همجوار بود که ظاهرا اکثرا به دعوت دوستان اسلام آبادی خود و برخی نیز به صرف اطلاع از مجاری مختلف، در این میتینگ حمایتی حضور یافته بودند. نگارنده حسب آشنایی قبلی با اکثر این بزرگواران، اذعان مینماید که اجتماع این همه چهره های شاخص استانی در یک شهرستان، امری بی سابقه است.

نکته جالب اینجا بود که برخی از نخبگان شهرهای همجوار، دیروز به اصرار خواهان سخنرانی در مراسم بودند (که تنها دو نفر از ایشان در نهایت موفق به صحبت گردیدند) و از آنجمله سه نفر از دوستان نگارنده از شهر کرمانشاه و گیلانغرب و از دشت ذهاب(از نخبگان اهل سنت آن خطه) بودند که به اینجانب مراجعه و خواهان وساطت بنده برای تخصیص چند دقیقه وقت صحبت بودند که به دلیل پاسخ منفی گردانندگان جلسه، از اجابت درخواست ایشان معذور گردیدم.

در پایان این یاداشت، اشاره مینماید که نخبگان آمده از دور و نزدیک، جمیعا اصرار داشتند که بگویند: آمده اند تا مراتب قدردانی خود را به مردم اسلام آباد به جهت انتخاب چنین نماینده شایسته ای برای استان کرمانشاه را از نزدیک ابلاغ نمایند. اگرچه متأسفانه بسیاری از این عزیزان حتی در میان سیل جمعیت دیده نشدند و جا داشت که برگزارکنندگان این مراسم، به نحو شایسته تری از این مهمانان گرانقدر استقبال مینمودند. امری که از مدیریت و برنامه ریزی مثال زدنی دکتر فلاحت پیشه و تیم ایشان، بعید مینمود...

توضیح پایانی: اگر دست حق یاری دهد، در یاداشت بعدی از آنچه در این مراسم گفته شده و حواشی دیگر آن خواهیم گفت.

منبع: اندیشه اسلام آباد
طبقه بندی: انتخابات، اسلام آباد غرب،
[ چهارشنبه بیست و ششم بهمن 1390 ] [ 02:04 ب.ظ ] [ صفری ]

درباره وبلاگ

این وبلاگ ، پایگاه خبری شهرستان اسلام آباد غرب بوده که درعین اولویت دادن به مسائل شهرستان ، به مسائل استانی و ملی نیز خواهد پرداخت